שימור פוריות - ברית הלביאות עבור נוער טרנסג'נדר

שימור פוריות עבור נוער טרנס

טיפול הורמונלי חוצה מגדר עלול לפגוע בפריון באופן בלתי הפיך ולכן כדאי לפנות לייעוץ לגבי שימור זרע/ביציות לפני התחלת הטיפול. למרות שלרוב נושא הפריון רחוק מהתודעה של הילדים שלנו, מומלץ לבחון שימור פוריות, בכדי לאפשר לילדים שלנו את האופציה להורות ביולוגית בעתיד.

עבור נערות טרנסיות (MTF)

בשלבי התבגרות מתקדמים, מומלץ לשמר זרע לפני נטילת בלוקרים מכיוון שבלוקרים עלולים לשבש תהליך ייצור הזרע. מכיוון שההשפעה של בלוקרים הפיכה, הפסקת הבלוקרים תחזיר את ייצור הזרע.

במידה ומתחילים בלוקרים בשלבים מוקדמים של ההתפתחות המינית, כלומר לפני יכולת יצור זרע, לא ניתן לשמר פוריות. בהמשך – הטיפול בהורמונים חוצי מגדר עלול להוביל לפגיעה בלתי הפיכה בפוריות.

עבור נערים טרנסים (FTM)

שאיבת ביציות מומלצת לפני טיפול בבלוקרים והורמונים חוצי מגדר (טסטוסטרון). אמנם אפשר לשמר פוריות או אפילו להכנס להריון לאחר נטילת הורמונים, זה כרוך בהפסקה ארוכה של נטילת הורמונים ובלוקרים, אשר עלול לגרום לקשיים נפשיים ושינויים פיזיולוגיים לא רצויים.

חשוב לציין כי הבלוקרים והורמונים חוצי מגדר אינם מהווים אמצעי מניעה.

על מנת להתחיל בתהליך, יש לקבוע תור לרופא פריון מומחה אשר עובד עם המרפאה המגדרית שלכם לשם קבלת ייעוץ והפנייה לבדיקות מתאימות. ניתן למצוא את רשימת המרפאות כאן.

המידע באתר משקף את הניסיון שלנו בברית הלביאות ואינו מהווה ייעוץ רפואי. בכל שאלה יש להתייעץ עם הצוות הרפואי המטפל בילדכן

נגישות