ארגונים קהילה - ברית הלביאות למען נוער טרנסג'נדר

ארגוני הקהילה

להלן רשימת ארגונים השותפים למסע שלנו ונותנים שירותים עבור הקהילה

האגודה למען הלהט״ב https://www.lgbt.org.il/

האגודה למען הלהט"ב בישראל היא ארגון זכויות אדם הפועל לקידום מעמדה של קהילת הלהט"ב בישראל במטרה להביאה לשוויון זכויות מלא, לרווחה ולביטחון.

האגודה למען הלהט״ב היא ארגון הגג של ברית הלביאות.

האגודה משרתת את קהילת הלהט"ב בבנייה ומתן מענים מקצועיים מתאימים. להלן כמה שירותים רלוונטים להורים לילדים על הקשת הטרנסית:

קו הקשב של האגודה למען הלהט״ב  https://www.lgbt.org.il/yesh

קו הקשב ״יש עם מי לדבר״ של האגודה למען הלהט״ב מציע אוזן קשבת, מידע ותמיכה לכלל חברות וחברי הקהילה, בני משפחה, וחברים הרוצים לשתף, לחלוק או להתייעץ בכל הסוגיות הקשורות לחיים כלהט"ב, לנטייה מינית ולזהות מגדרית. הקו נמצא תחת האחריות המקצועית של הקליניקה הלהט"בית לטיפול וייעוץ של האגודה, וכלל המתנדבים והמתנדבות עוברים הכשרה מקיפה. הפנייה לקו היא אנונימית ודיסקרטית.

מרכז טיפול ויעוץ לבריאות הנפש של האגודה למען הלהט״ב  https://www.lgbt.org.il/clinic

במרכז לטיפול ויעוץ, האגודה מספקת סיוע לקהילה הלהט"בית בסוגיות ייחודיות ובאתגרים העולים לאורך מעגל החיים הלהט"בי: יציאה מהארון, דימוי גוף וערך עצמי, זוגיות והורות גאה, ליווי בתהליכי התאמה מגדרית, סיוע במצבי משבר ואובדן, טיפול בהתמכרויות ועוד.

מרכז הדיווח על בריונות כלפי הקהילה הלהט"בית https://www.lgbt.org.il/nir-katz-center

מרכז הדיווח ע"ש ניר כץ מציע סיוע לכל מי שנפגע/ה מאפליה, שנאה או פגיעה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית. הסיוע כולל קשב ותמיכה, סיוע בפנייה או כתיבת מכתבי תלונה לגופים פוגעים, ומתן סיוע משפטי.

חשוב לדווח על כל מקרה של להט״בפוביה! ניתן לדווח באופן אנונימי, וכן ניתן לדווח על מקרה להט"בופובי שארע לאדם אחר, עליו יש לך ידע ברור ומוצק.

סיוע משפטי  באמצעות המחלקה המשפטית של האגודה למען הלהט"ב ומשרד עורכי הדין קלעי רוזן ושות' https://www.lgbt.org.il/justice

המחלקה המשפטית של האגודה למען הלהט"ב בישראל מפעילה מערך ייצוג וסיוע משפטי לאוכלוסייה הטרנסית בשיתוף עם משרד עורכי הדין קלעי רוזן ושות'

מעברים https://www.maavarim.org/

ארגון מעברים לקשת הטרנסית – עמותה הפועלת להעצמת הקשת הטרנסית באמצעות ידע ומשאבים. הארגון מנגיש מידע לאנשים על הקשת הטרנסית, בני משפחתם, ואנשי מקצוע המלווים אותם.

חוש״ן (חינוך ושינוי) https://www.hoshen.org/

חוש"ן הוא ארגון החינוך וההסברה של קהילת הלהט"ב בישראל. בחוש"ן חברים כ-300 מתנדבים להט"בים הנפגשים מדי שנה עם אלפי בני נוער, צוותי רפואה, אנשי צבא, משטרה וחירום בכל רחבי הארץ, ומאפשרים להם היכרות ישירה ובלתי אמצעית עם הקהילה הגאה. מתוך אמונה כי החינוך של בני הנוער לקבלת השונה והאחר הוא הדרך לשינוי חברתי אמיתי.

איגי  https://igy.org.il/

איגי זאת תנועת נוער לעצמה של בני נוער וצעירים להט"בים במטרה לייצר עבורם מקום חברתי משמעותי ולעודד אותם לקחת חלק בעיצוב הקהילה בפרט והחברה הישראלית בכלל. באיגי נוער טרנס יכול להשתלב בקבוצה להט״בית או בקבוצה יעודית לנוער המזדהותים על כל הקשת הטרנסית. הפעילות באיגי היא החל מגיל 13.

תהל״ה  https://www.tehila.org.il/

עמותת תהל״ה תומכת בהורים ובבני משפחה של לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים, ביסקסואלים וג'נדרקוויר (להט"בק), המתקשים לקבל את נטייתם או זהותם המינית השונה של ילדם על ידי הפעלת קבוצות תמיכה וקו קשב. לתהל״ה שתי קבוצות ייעודיות להורים לטרנסים בחיפה ובגבעתיים. כמו כן, הורים לטרנסים יכולים להשתלב בכל קבוצה אחרת של תהל״ה.

קו הקשב של תהל״ה (24 שעות ביממה) https://www.tehila.org.il/index.php?dir=site&page=content&cs=5028

קו הקשב של תהל״ה נותן מענה להורים המגלים שלילדם נטייה מינית או זהות מגדרית מגוונת וזקוקים לתמיכה ולאוזן קשבת.

פרויקט גילה להעצמה טרנסית https://www.facebook.com/ProjectGilaTrans/

פרויקט גילה להעצמה טרנסית הוא ארגון חברתי לתמיכה ולסיוע בקהילה הטרנסג'נדרית. הארגון נותן ייעוץ משפטי בנושאים הקשורים בהדרה על רקע שונות מגדרית, מפעיל רשת בלתי פורמלית של פתרונות דיור ארעיים ברחבי הארץ, מסייע בחיפושי עבודה ונותן ליווי אישי במיצוי זכויות.

טרנסיות ישראל https://www.facebook.com/groups%2F573122986725957

קבוצת טרנסיות ישראל פועלת לקידום זכויות הקהילה הטרנסית בישראל, העצמה כלכלית של הקהילה הטרנסית בין היתר באמצעות קידום תעסוקתי, שיקום תעסוקתי, מענקים והלוואות, פעילות הסברה ופעילות שדולה לקידום ניראות חיובית של הקהילה, קידום מעמדה המשפטית של הקהילה הטרנסית באמצעות לווי בהליכי מיצוי זכויות והליכים משפטיים, שיקום נשים טרנסיות במעגל הזנות באמצעות העצמה כלכלית, חברתית ומשפטית.

בתים גאים

הבתים הגאים העירוניים מהווים מסגרות גג לפעילות להט״בית מקומית. במרכזים נעשית פעילות תרבותית וחברתית ומתן שירותי תמיכה לחברי הקהילה הלהט"בית.

תל אביב – המרכז הגאה  https://lgbtqcenter.org.il/

חיפה – בית הקהילות – לגאווה וסובלנות https://www.facebook.com/Haifa.LGBT.House

ירושלים – הבית הפתוח https://joh.org.il/

באר שבע https:// www.facebook.com/proudHouseBS/

נגישות