מבוא למידע רפואי - ברית הלביאות עבור נוער טרנסג'נדר

מבוא – מרכז המידע הרפואי עבור נוער טרנסג'נדר

ברוכים הבאים – אם הגעתם לפה סימן שאתם מחפשים מידע על תהליכים הרפואיים להתאמה מגדרית.

נפתח בהבהרה שתקפה לכל המדריכים במרכז המידע של הלביאות:
המידע באתר משקף את הניסיון שלנו בברית הלביאות ואינו מהווה ייעוץ רפואי. בכל שאלה רפואית יש להתייעץ עם הצוות הרפואי המטפל בילדכן.

לפני התחלה של תהליך התאמה מגדרית, בירור או טיפול, מומלץ לוודא שיש לילד ביטוח בריאות פרטי. לאחר תחילת התהליך חברות הביטוח עלולות להחריג טיפולים להתאמה מגדרית מהביטוח ותאלצו לממן באופן פרטי חלק מהטיפולים.

טיפול רפואי להתאמה מגדרית (הורמונלי או כירורגי) ניתן אך ורק בהמלצה של מטפל בריאות הנפש בעל נסיון עם ילדים ונוער מגוון מגדר, המאבחן דיספוריה מגדרית וקובע שטיפול רפואי ייטיב עם הנער. יש לתאם פגישה עם מטפל בתחום בריאות הנפש המתמחה במגדר (עו"ס, פסיכולוג, פסיכיאטר). לא לכל מטפל יש את הידע במגדר ולכן צריך להגיע למטפל עם ניסיון בנושא. רשימת מטפלים מומחים ניתן למצוא כאן. כמו כן, במרפאות מגדר לילדים ונוער יש פסיכולוגית שניתן לקבוע איתה.

על פי הקווים המנחים של הארגונים המקצועיים הבינלאומיים, לא ניתן להתחיל טיפול רפואי ללא המלצת איש בריאות נפש ואבחון של דיספוריה מגדרית. כמו כן טיפול רפואי מצריך חתימת שני ההורים או האפוטרופוס החוקי על טפסי הסכמה. תזמון התחלת טיפול רפואי נקבע לפי רצון הנערה, הסכמת ההורים ושלב ההתבגרות המינית. במידה ואחד ההורים מסרב לאשר את תחילת הטיפול ניתן לפנות לייעוץ משפטי. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

הליווי הרפואי לבני נוער טרנסג'נדרים מתחת לגיל 18 נעשה באחת ממחלקות אנדוקרינולוגית ילדים עם התמחות במגדר. מחלקות אלו קיימות בשני בתי חולים:

בית חולים לילדים על שם דנה-דואק, המרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי (איכילוב):

טלפון לקביעת תורים:  03-6972513
מייל: pend-clinic@tlvmc.gov.il
לינק לאתר

בית חולים שיבא תל השומר:

טלפון לקביעת תורים: 03-5305015
לינק לאתר

הפנייה למרפאות מגדר חיונית לשם התייעצות, קבלת מידע והכוונה, ולא רק לצורך קבלת טיפול רפואי.

לאחר קביעת התור למחלקה בבית החולים תקבלו בדואר או במייל זימון לרופא ובקשה לטופס 17. לעיתים תקבלו גם המלצה לבדיקות דם ובדיקת צפיפות עצם. הסבר לגבי בדיקות אלו תמצאו כאן

המידע באתר משקף את הניסיון שלנו בברית הלביאות ואינו מהווה ייעוץ רפואי. בכל שאלה יש להתייעץ עם הצוות הרפואי המטפל בילדכן.

נגישות